Gymnastika pro oči ke zlepšení vidění: soubor cvičení

Pro obnovení zrakové ostrosti jsou potřeba speciální oční cvičení pro zlepšení zraku, která nabízí sadu účinných cvičení pro každý den. Můžete je provádět doma, čímž vyléčíte nebo zabráníte řadě očních onemocnění. Než trénujete zrak, musíte kontaktovat profesionálního oftalmologa, podstoupit kompletní diagnostiku a přesně určit převažující diagnózu.

Co je oční gymnastika

Trénink oka ke zlepšení zraku je soubor opatření zaměřených na zvýšení zrakové ostrosti. Takové systematické cvičení pomáhá lépe vidět, včas zabraňuje vzniku krátkozrakosti, astigmatismu nebo dalekozrakosti. Pokud pacient provede 4 jednoduchá cvičení, vizuální gymnastiku lze bezpečně nazvat spásou pro jasnou vizi světa kolem.

cílová

Hlavním úkolem jednoduchých pohybů očních svalů a jablek je okamžitě zmírnit zrakové napětí, zvýšit tón očních svalů, obnovit dřívější ostrost a jasnost vidění. Takové školení poskytuje následující změny v oblasti oftalmologie, zbavuje pacienta nutnosti provádět složité operace, nákladné hardwarové ošetření:

 • stimulace očních center;
 • prevence onemocnění sítnice;
 • účinný boj proti krátkozrakosti, hypermetropii, astigmatismu;
 • prevence zrakové ostrosti při přistání při práci na počítači;
 • schopnost obnovit jasné vidění na dálku, blízko.

Jak dělat cvičení pro oči

Pacienti s astigmatismem potřebují rychlou obnovu zraku. Je ukázáno, že cvičení se provádějí neomezeně denně a v několika přístupech. Například se doporučuje zaostřit nejprve na vzdálený objekt, poté jej přesunout na blízký a také se soustředit. Taková účinná cvičení pro obnovení zraku vyžadují pravidelnost a po zotavení se ukazuje, že se provádějí dále - s cílem spolehlivé prevence.

zraku a jeho obnovení gymnastikou

Jak trénovat oči ke zlepšení vidění

Nejprve zavřete oči a pak je otevřete dokořán. Tuto radu dávají téměř všichni oftalmologové, když si pacient stěžuje na přistání vidění. Taková činnost by se měla vyvinout ve zvyk, zejména u programátorů. Nabíjení pro zlepšení vidění by mělo být prováděno ráno, vždy v průběhu dne až do 5-7 sad. Můžete například natáhnout ruce a zaměřit se na konečky prstů. Sledujte bez přerušení několik sekund – minutu, poté pro zlepšení vidění zavřete oči a psychicky se uvolněte.

Cvičení pro zlepšení zraku

Ze zvýšené zrakové zátěže jako první trpí oči, patologicky se snižuje zraková ostrost. Problém jako takový zatím neexistuje, ale potřeba preventivních opatření již existuje. Je třeba něco udělat a pro zlepšení zraku odborníci důrazně doporučují oční cvičení. Při výběru účinné techniky obnovy zraku se doporučuje věnovat pozornost několika populárním postupům, které byly uznávány v lékařském světě.

Podle Batese

Americký oftalmolog W. Bates byl vážně zmaten problémem slabého vidění, a tak vyvinul speciální techniku, která pomáhá zvýšit zrakovou ostrost v co nejkratším čase. Před prováděním sad speciálních cviků je nutné vyměnit brýle za slabší, aby oči zůstaly v určitém napětí. Jednoduché pohyby přispívají k obnovení jasnosti, umožňují zvýšit indikátor bdělosti bez hardwarového ošetření. Cvičení se provádí v uvolněném stavu a klidném prostředí, pohyby jsou následující:

 1. Zvedněte oči nahoru – dolů, doprava – doleva.
 2. Podívejte se doprava - doleva a pak nahoru - dolů.
 3. Zaostřete doprava-dolů, doleva nahoru.
 4. Nakreslete očima obdélník, nejprve ve směru hodinových ručiček a poté proti.
 5. Hrajte hada očima, nejprve jedním směrem a poté druhým směrem.
 6. Otočte hlavu co nejvíce doleva a poté doprava.
 7. Při zavírání očních víček a zobrazení černé bez oslnění je nutné provádět palming.

Oční cvičení pro zlepšení zraku od profesora

Terapeutická opatření se doporučuje provádět pouze očima, není nutné provádět krouživé pohyby hlavou, před zahájením nabíjení si nezapomeňte sundat brýle. Vizuální manipulace by měly být pomalé a neuspěchané, nejprve se doporučuje koordinovat je se svým lékařem. Cvičení můžete opakovat neomezeně mnohokrát, zde je účinný tréninkový komplex, který profesor doporučuje:

 1. Nasměrujte svůj pohled co nejvíce doleva, poté doprava a zavřete oči.
 2. Chcete-li zlepšit krevní oběh, otevřete oči co nejvíce a poté zavřete víčka.
 3. Účinné je diagonální cvičení pro korekci pohledu, naučte se dívat periferním viděním.
 4. Pohyb ciferníku doporučuje provádět kruhové rotace na očních bulvách.
 5. Doktor radí, nakreslete očima třikrát za sebou obdélník.

Podle metody lékaře

Pokračováním ve studiu metod korekce je trénink očních svalů poskytován praxí lékaře. Takový tréninkový komplex je vhodný pro zdravé lidi s normálním zrakem, kteří mají zájem o prevenci krátkozrakosti, dalekozrakosti, astigmatismu a krátkozrakosti, ale i lidé se sníženou ostrostí mohou využít cenná doporučení odborníka. Při pravidelném tréninku je pozitivní trend pozorován po 2-3 týdnech. Zde jsou vlastnosti takové tělesné výchovy, které pomohou odstranit čočky, zcela opustit speciální brýle:

 1. "Motýl". Začněte kreslit obrázek očima z levého dolního rohu a poté přejděte do pravého horního rohu. Po pravém dolním a doplňte úhlopříčku levým horním rohem.
 2. "Osm". Mentálně nakreslete znamení nekonečna na velké vzdálenosti, po každém přiblížení si zakryjte obličej dlaněmi, uvolněte svaly co nejvíce.
 3. "Velký kruh". Užitečné cvičení je považováno za zlepšení vidění, kdy člověk mentálně nakreslí číselník a nakreslí kruh pro každou hodinu času.

Gymnastika pro oči s krátkozrakostí

Při práci u počítače se doporučuje věnovat více času odpočinku, dělat vizuální přestávky. Pro uvolnění očních svalů a provedení procedury je prvním krokem zakrytí očí na několik minut a poté je široce rozevřete. Gymnastika pro oči s krátkozrakostí zahrnuje prvky lehké masáže oční bulvy, jednoduché manipulace doma. Zde je to, co dělat pro viditelné oční poruchy:

 1. Natáhněte rovné paže před sebe na úrovni hrudníku. Vizuálně sáhněte na ukazováčky, dívejte se minutu doprava a doleva a poté se uvolněte.
 2. S únavou můžete bojovat kyvadlovými manipulacemi, kdy je pohled omezen na špičku nosu a poté se rozchází v opačných směrech.
 3. Vizuálně nakreslete duhu, jako byste nakreslili půl kruhu pomocí kružítka. Takové akce pomáhají zlepšit krevní oběh, trénovat vizuální svaly.
 4. Natáhněte ukazováček a poté na něj zaměřte svůj pohled. Jezděte s ním různými směry, přitom udržujte pozornost, nehýbejte hlavou.
 5. Vyfoťte libovolnou fotografii a zavěste ji na dálku ve výši očí. Gymnastika pro oči ke zlepšení zraku vás nutí pečlivě zvážit všechny její prvky a co nejvíce napnout odpovídající svaly.

Gymnastika pro oči pro děti

Sociální faktory (sledování televize, časté používání gadgetů) a genetická predispozice přispívají ke snížení zrakové ostrosti dítěte. Zdravotní problém provází suché sliznice, viditelné podráždění. Pravidelnou gymnastikou můžete nejen udržet ostrost, ale také zvýšit kvalitu pohledu. Takzvaná „způsobilost pro slabozraké" a její rysy v dětství jsou uvedeny níže:

 1. Gymnastika začíná úplným uvolněním očních svalů, proto se doporučuje na pár sekund zavřít oči a přemýšlet o dobrém.
 2. Přetáhněte horní víčka přes oční bulvy a držte je v tomto stavu až na 20 impulzů. Zobrazuje se při přiblížení v jednom tréninku. Zbytek času se gymnastika provádí několikrát denně.
 3. Po dobu jedné minuty musí dítě intenzivně mrkat a poté na několik sekund zavřít oči a uvolnit svaly.
 4. Pohybujte očními bulvami pomalu, popište kruh o 360 stupňů, poté zavřete oči a pohyb opakujte ještě 2x s přestávkou na odpočinek.
 5. Pro zlepšení vidění končí gymnastika klasickými cvičeními "Butterfly", "Osm", "Diagonální", "Velký kruh", nutně 3 přístupy.